Çınarcık’ta Mag Eğitimleri Devam Ediyor

Çınarcık’ta Mag Eğitimleri Devam Ediyor

Çınarcık ilçesinde oluşturulan MAG ekibinin eğitimleri Yalova İtfaiyesi ve MAG-DER eğitmenleri tarafından verilmeye devam ediliyor.

Olası bir afet öncesi, anı ve sonrasında neler yapılacağının detaylı olarak anlatıldığı eğitimlerde, ilk yardım ve malzeme kullanımı gibi eğitimlere de yer veriliyor. Eğitimlere Yalova İtfaiyesi ve MAG-DER eğitmenleri katılıyor. MAG adaylarının tam kadro katıldığı eğitimler ise önümüzdeki günlerde tamamlanacak. MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam afetlere karşı eğitimli insan sayısının artmasının fay hattı üzerinde yer alan Yalova gibi kentler açısından hayati önem taşıdığına dikkat çekti. Karaçam, "Çınarcık ekibimiz eğitimlerini tam kadro sürdürüyor. Kısa sürede çok önemli mesafeler alındı. Biz ilimizin her noktasında oldukça fazla sayıda eğitimli insan oluşturmaya çalışıyoruz. Zira bir afet öncesi, anı ve sonrasında neler yapacağınızı bilirseniz öncelikle kendinizi ve ailenizi olası bir afetten sağ kurtarırsınız. Sonra da diğer insanlara yardım edersiniz. Olası bir afette eğitimli insan sayısı hayati önem taşıyor. Biz bunu 17 Ağustos Marmara Depremi'nde gördük. O nedenle Çınarcık’ta ki bu ekibin oluşması bizi çok mutlu ediyor" dedi.

MAG adayları Yalova İtfaiyesi tarafından verilen yangına müdahale eğitimlerini de başarıyla tamamladılar. Teorik bilgilerin yanısıra uygulamalı olarak de eğitim yapan MAG adayları alevlere müdahale de de göz doldurdular.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle