“CHP Yapraklarından Değil Köklerinden Güç Alıyor”

“CHP Yapraklarından Değil Köklerinden Güç Alıyor”

CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel’in partisinden istifasının ardından CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel de bir açıklama yaptı.

CHP’nin tarihine atıfla istifa eden milletvekillerine gönderme yapan Gürel, “Cumhuriyet Halk Partisi koca bir çınardır. Gücünü birkaç yaprağından değil sağlam köklerinden alır” dedi.

Özcan Özel’in CHP’den istifa etmesinden kısa bir süre sonra CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel’den yazılı bir açıklama geldi. CHP’ye ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na bağlı olduklarını vurgulayan Gürel CHP’den istifa eden milletvekillerini de üstü örtülü bir şekilde eleştirdi. Gürel açıklamasında şu sözlere yer verdi, “CHP Yalova İl Örgütü, Genel Başkanımızın ve Genel Merkezimizin politikaları doğrultusunda çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Partimizin kurucusu ve ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerinin ışığında tavizsiz bir şekilde ilerleyen CHP’nin yolu iktidar yoludur. Unutmamak gerekir ki Cumhuriyet Halk Partisi koca bir çınardır. Gücünü birkaç yaprağından değil sağlam köklerinden alır. ‘Ben’ değil,  ‘Biz’ diyebilenlerin partisi Cumhuriyet Halk Partisinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Yaşasın Cumhuriyet.  Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi”

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

01 Şubat 2021 16:24
Dogrum soylemis Mehmet Gurel. Tarihte benzerlerini cok gorduk, dalindan dusen yapraklar hep tozlu raflarda kaybolup gitmege mahkumdurlar.