CHP Esnafın Nabzını Tuttu

CHP Esnafın Nabzını Tuttu

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel ve yönetim kurulu üyeleri Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Birliği (YESOB) başkanı Hüseyin Çetin’i ziyaret ederek yaşanan sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Yalova’da pandemiye bağlı olarak yaşanan ekonomik olumsuzlukları tartışmak için bir dizi ziyaret gerçekleştiren CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel ve yönetim kurulu üyeleri ilk olarak YESOB Başkanı Hüseyin Çetin’e konuk oldu. Çetin’in makamında gerçekleşen sohbette esnafın zor günler geçirdiğini bildiklerini belirten CHP Yalova İl Başkanı Gürel, “Yalova esnafı kış aylarında çok fazla iş yapmaz ve ağırlıklı olarak yaz sezonunu bekler. Ancak bu yıl ilkbaharda başlayan pandemi nedeniyle zaten ekonomik açıdan zor günler geçiren esnaflarımız uzunca bir süre kapanmak zorunda kaldı. Ardından normalleşme süreci ile bir takım kısıtlamalar kaldırılsa da bu sefer de beklenen yaz sezonu kaybedildi. Esnaf kelimenin tam anlamıyla darbe üzerine darbe yedi. Biz CHP olarak esnafın ciddi bir desteğe ihtiyaç duyduğunu biliyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren YESOB Başkanı Hüseyin Çetin ise, “Pandemi sürecinde esnafımız zor günler geçirdi. Sizin de anlattığınız gibi yaz sezonunu da kaybettik. Devlet tarafından sağlanan krediler biraz olsun nefes almamızı sağlasa da şimdi bunların ödeme zamanı geliyor. Esnaf aldığı krediyi nasıl ödeyeceğini kara kara düşünür hale geldi. Ama pandemiye bağlı yaşanan ekonomik kriz sadece ülkemizin değil şu anda tüm dünyanın sorunu” diye konuştu.

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel ve yönetim kurulu üyeleri ardından Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Mutlu’yu da ziyaret etti. Mutlu’nun makamında esnafın durumu, yaşananlar ve bundan sonraki süreçte esnafın beklentileri masaya yatırıldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle