CHP, “2. Yüzyıla çağrı Beyannamesi”ni Dağıttı

CHP, “2. Yüzyıla çağrı Beyannamesi”ni Dağıttı

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel esnafları ziyaret ederek geçtiğimiz günlerde açıklanan, “2. Yüzyıla Çağrı Beyannamesi” metnini dağıttı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan “2. Yüzyıla Çağrı Beyannamesi” Yalova’da esnaflarla buluştu. Esnafları ziyaret eden CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel bu kapsamda esnaflara metni dağıtarak çağrının neler içerdiği hakkında bilgiler aktardı. Esnafların sıkıntılarla buluştuğunu bildiklerini vurgulayan Gürel, “Esnaflarımız gerçekten çok zor bir süreçten geçiyorlar. Pandemi dolayısıyla en çok etkilenen kesimin de esnaflarımız olduğunu biliyoruz. Ülke daha içerisine düştüğü ekonomik krizden kurtulamadan bir de pandeminin olumsuzlukları yaşanmaya başlandı. Biz esnaflarımızın sorunlarını iyi biliyoruz” dedi.
13 maddelik beyannameye göre demokratik parlamenter sisteme geçiş için yeni anayasa yapılacak. Toplumsal barış ve huzur sağlanacak. Başta Kürt sorunu olmak üzere tüm sorunlar demokrasi temelinde TBMM öncülüğünde çözülecek. Seçim barajı kalkacak, siyasi partilere yasayla kadın kotası getirilecek, kayyım uygulamalarına son verilecek, seçimle gelen belediye başkanlarının ancak seçimle gidecekleri güvence altına alınacak. İran, Irak, Suriye ve Türkiye'nin kurucusu olacağı Ortadoğu Barış İşbirliği Teşkilatı (OBİT) kurulacak.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle