Camiler Cemaatine Kavuşuyor

Camiler Cemaatine Kavuşuyor

Pandemi, sürecinde cemaatle namaz kılınmasına kısıtlama getirilmişti. Ancak yapılan mücadele sonrasında yaşanan ilerleme sonucunda kısıtlamalar kaldırılıyor.

Bu kapsamda 29 Mayıs 2020 Cuma günü tüm Yurtta olduğu gibi Yalova’da da Cuma Namazları stadyumlar, meydanlar, pazaryerleri ve cami avlularında kılınacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tüm ilçelerin müftülüklerine gönderilen yazılarla 29 Mayıs 2020 tarihinden itibaren tüm yurtta Cuma Namazlarının açık alanlarda kılınmasına başlanacağı belirtildi. Maske takma zorunluluğu ve sosyal mesafe kuralına uyma zorunluluğu getirilen namazlarda vatandaşların seccadeleri ile gelmeleri de istendi.
Bu kapsamda ilimizde Cuma Namazlarının kılınacağı yerler de şu şekilde belirtildi;

Gazi Osman Paşa Camisi, Kemer Köprü Camisi, Süleymaniye Camisi ve Elmalık Yolu Merkez Camisi cemaatleri Cuma Namazını GOP Mahallesi Gençlerbirliği standında kılacak.
Çınarlı Camisi, Hz. Ömer Camisi, Hacı Kemal Fidan Camisi, Saffet Çam Camisi ve Mera Kuyu Camisi cemaatleri ise Fevzi Çakmak Stadında Cuma Namazını eda edecekler.
Kubbeli Cami, Hayriye Hanım Camisi ve Rodoplu Mescidi Cemaatlerinin Cuma Namazı kılma noktası ise Pazaryeri olacak. Merkez Camisi, Bahçelievler Camisi, Fatih Camisi ve Emirbayırı Camisi cemaatleri Atatürk Stadyumunda Cuma Namazı kılacaklar.
Mevlana Camisi, Toki Musab Bin Umeyir Camisi Cemaati ile Halil İbrahim Camisi Cemaatlerinin Cuma Namazında buluşma noktası ise TOKİ Kapalı Pazar Yeri olacak.

Hayırseverler Camisi, Selahattinbey Camisi, Hacı Hasan Sert Camisi, Hacı Akif Turna Camisi, Yeşiltepe Camisi ve Veysel Karani Camisi cemaatlerinin Cuma Namazı kılacağı yer ise Doğuş Spor Stadı olacak.
Bu camilerin dışında kalan diğer camilerin cemaatleri ise cami bahçelerinde Cuma Namazlarını kılabilecekler. 


Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle