BSG Finalde

BSG Finalde

Yalova sahnelerinde sık sık boy gösteren BSG, Yetenek Sizsiniz Türkiye’nin Pazartesi akşamı yayınlanan bölümünde seyircilerden %89 oranında oy alarak adını yarışmanın finaline yazdırdı.

Geçtiğimiz sezon, Yetenek Sizsiniz Türkiye parodileriyle adlarını Türkiye’ye duyuran BSG, bu sezon, geçen yılın çok üstünde bir performans sergileyerek yarışmanın son gününde de sahneye çıkma şansı yakaladı.

Geçtiğimiz sezonu yarı finalde yarışmaya veda ederek noktalayan ekip bu sezon, isminin başına finalist unvanını getirdi.

Yarışmanın ilk turunda, Cihad Keskin, Eyüp Akyol ve Feyza Nur Keskin’in rol aldığı “Feysbuk” isimli skeçle boy gösteren oyuncular sergiledikleri performansla yarışmanın gündemine oturmuşlar ve adlarından söz ettirmişlerdi. İlk tur performansı sonrası jüri yorumlarında, Hülya Avşar’ın “Sizi seyrederken içimden acaba bu sene birinci olabilecek dallardan birisi tiyatro olabilir mi diye geçirdim, finale gidebilirsiniz.” yorumu sonrası yarışmadaki tiyatro ekiplerinin artışı dikkatlerden kaçmadı.

İkinci turda, Cihad Keskin, Eyüp Akyol, Feyza Nur Keskin, Buğrahan Haydaroğlu, Volkan Solak ve Emre Solak’tan oluşan “Bir Milyon” isimli skeçle sahne alan ekip, seyircilerin %71 olumlu oyuyla sıralamada 5. sırada yer almış ve jüri oylamasında, Acun Ilıcalı ve Eser Yenenler’in oylarıyla adını yarı finale yazdırmıştı. Yorumlarda “Potansiyeli çok yüksek bir grupsunuz ama bugün performansınızın altında kaldınız, ilk tur daha iyiydi.” şeklinde konuşan jüri üyelerinin yorumlarını dikkate alan BSG, Yalova’ya döner dönmez yarı final hazırlıklarına başladı.

Yarı finalde, Cihad Keskin, Eyüp Akyol, Feyza Nur Keskin ve Buğrahan Haydaroğlu’nun rol aldığı “Çakal Sarhoş” isimli skeçle Bursa’da seyirci karşısına çıkan BSG, salonu gülmekten kırdı geçirdi. Reaksiyonu bol ve etkili bir skeçle sahne alan ekibin performansı alkış ve kahkahalarla sık sık kesildi. Kendilerini gündeme taşıyan ilk tur skecinden sonra ikinci turda performans kaybı yaşayan ekip kısa zamanda kendisini toparladı ve yarı finalde %89 gibi yüksek bir yüzdeyle yarışmanın finaline kaldı.

“Biz bu yola çıkarken elbette final hevesiyle hareket ettik. Fakat ilk hedefimiz kesinlikle final olmadı. Sürekli olarak, seyircilerimize en iyiyi sunma çabasına girdik ve finale kaldığımıza bakılırsa bunu başarmış olmalıyız” diyen ekibin yazarı ve yönetmeni Cihad Keskin, “Yalova’ya böyle bir gurur yaşattığımız için inanılmaz mutluyuz. Yarışmaya katıldık ve yapmamız gerekeni başarıyla yaptık. Yalova’da tiyatro ve yazarlık adına bir şeyler olduğunu bu yarışma vasıtasıyla tüm Türkiye’ye duyurduk. Final performansı sonrası, sonuç ne olursa olsun, Yalova’daki oyunlarımız sürecek. Bizi en başından beri destekleyen seyircilerimizi yalnız bırakmayı düşünmüyoruz. Bugüne kadar yanımızda olan, bize destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz ve tüm Yalova’yı desteği arttırmaya davet ediyoruz. Buraya kadar biz geldik, buradan sonrası birlikte.” şeklinde konuştu.

Yarışmanın ilk turu jüri oylamasıyla geçilirken, ikinci tur ve yarı final salondaki seyirciler tarafından oylandı. Finalde yarışmanın galibi ise SMS’le belirlenecek.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle