Boks Federasyonunda Dinçer İlhan’a Vefa

Boks Federasyonunda Dinçer İlhan’a Vefa

Türkiye Boks Federasyonu 18-24 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Büyük Erkek ve Kadın Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’na Dinçer İlhan’ın adını verdi.

Yalova Boks İl Temsilcisi Fahrettin Aydın, Türkiye Boks Federasyonu’nun 18-24 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Büyük Erkek ve Kadın Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’na Dinçer İlhan’ın isminin verildiğinin müjdesini verdi. Uzun yıllar Yalova Belediye başkan yardımcılığının yanı sıra Yalova Boks İl Temsilciliği ve il antrenörlüğü görevlerini üstlenen Dinçer İlhan çok sayıda Milli sporcu yetiştirerek Yalova ve Türk boksuna hizmet etmişti. Evli ve 2 çocuk babası eski Milli sporcu olan Dinçer İlhan yakalandığı amansız hastalığa 2019 yılında henüz 58 yaşında iken yenik düşüp hayatını kaybetmişti.

“Dinçer İlhan Hocamızın Ruhu Şad Olsun”

Yalova Boks İl Temsilcisi Fahrettin Aydın,” Değerli hocamız Dinçer İlhan’ın ahirete irtihal etmiş olup aramızdan ayrılışının ikinci yılında kendisini rahmetle anıyoruz. Türkiye Boks Federasyonu Başkanımız Eyüp Gözgeç’e Türkiye Büyük Erkek-Kadın Ferdi Boks Şampiyonası’na kıymetli cennet mekan rahmetli Dinçer hocamızın isminin verilmesi ve onun adının yaşatılması bizleri fazlasıyla gururlandırmıştır. Bu nedenle federasyon başkanımıza sonsuz teşekkürü borç biliriz. Dinçer İlhan Türkiye Büyük Erkek-Kadın Ferdi Boks Şampiyonası 18-24 Eylül 2021 tarihleri arasında Zonguldak’ta gerçekleştirilecek” diye konuştu.

Dinçer İlhan Kimdir?

1961 yılında Kars da doğdu. 1986 yılında Yalova Belediyesi İmar Müdürlüğünde inşaat teknikeri olarak göreve başlayan Zabıta Müdürü, İtfaiye Müdürü görevlerinde bulunan Dinçer İlhan 2004-2018 yılları arasında Yalova Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2004-2019 yılları arasında Yalova Boks İl Temsilciliği ve İl Antrenörü görevini yürüterek Çok sayıda Milli sporcu yetiştirdi 1975-1980 yılları arasında Yıldızlar, Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonlukları olan eski milli sporcu Dinçer İlhan, evli ve 2 kız çocuğu babası idi. 05.02.2019’da 58 yaşında iken Yalova’da hayatını kaybetmiştir.

 

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Çetiner Çelikler

06 Temmuz 2021 17:12
Mekânı cennet olsun Kars Boks İhtsas kulübünde yıllarca Boks yaptık Ailesinin sevenlerinin başı sağolsun,, Boks federasyonuna Jestinden dolayı teşekkürler,,