Başbakan Yardımcısı Türkeş'ten Taşköprülü Çocuklara Övgü

Başbakan Yardımcısı Türkeş'ten Taşköprülü Çocuklara Övgü

Moldova Gagauzia yatırım ve iş formunun kapsamında Komrat'ta düzenlenen festivale katılan Taşköprü Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu'nu ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş Taşköprülü çocukları ortaya koydukları performanstan dolayı tebrik etti.

Taşköprü Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Moldova Gagauzia yatırım ve iş formunun kapsamında Komrat'a gitti. Burada gerçekleştirilen festivalde sahne alan ekip ülke folklorunun en güzel örneklerini sergiledi. Anadolu esintilerini Moldova'ya taşıyan ekibe bir tebrik de Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'ten geldi. Foruma katılmak üzere Moldova'da bulunan Türkeş Taşköprü Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu'nu izledi. Ardından çocukları ziyaret eden Türkeş burada ekip üyeleriyle bir bir sohbet etti. Sahnede ortaya koydukları performanstan övgü ile bahseden Başbakan Yardımcısı Türkeş ekip eğiticilerini de kutladı. Türk kültürünün bu coğrafyaya hiç de yabancı olmadığının altını çizen Türkeş, "Yurt dışında gençlerimizi izlemekten büyük bir keyif aldım. Gençlerimizin ülkemizden esintileri buralara yeniden getirmeleri çok güzel. Sizleri izlerken gurur duydum" dedi.
Taşköprü Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu üyeleri ve yöneticileri ile birlikte hatıra fotoğrafı da çektiren  Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ilk fırsatta çocukları bir kez daha izlemek istediğinin dile getirdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle