Bağatar’dan Kentsel Dönüşüm Ofisi’ne Ziyaret

Bağatar’dan Kentsel Dönüşüm Ofisi’ne Ziyaret

AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova Belediyesi tarafından açılan Kentsel Dönüşüm Ofisi’ni ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Yalova Kentsel Dönüşüm Ofisi geçtiğimiz günlerde Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve il protokolünün katıldığı bir törenle açılmıştı. Ankara’da olduğu için törene katılamayan AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar ise Yalova’ya dönüşünün ardından ayağının tozuyla Kentsel Dönüşüm Ofisi’ni ziyaret etti. Burada Yalova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Ömür Bayar tarafından karşılanan Bağatar, ofiste yapılacak çalışmalar ve verilecek hizmetler hakkında bilgiler aldı. Yalova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Ömür Bayar, “Ofisimizde vatandaşlarımız kentsel dönüşüm hakkında bilgilendirilecek, konuyla ilgili vatandaşlarımızdan her türlü soru ve talep alınacaktır. Kentsel dönüşüme engel olan başta planlamayla ilgili sorunlar ve yapılan diğer tüm çalışmalarla ilgili hak sahiplerine hızlı şekilde geri dönüş sağlanacaktır. Vatandaşlarımızın taleplerinin değerlendirilmesinin yanı sıra belediyemiz tarafından yapılacak ada bazında dönüşüm çalışmalarıyla, uygunsuz yapıların ve yapılaşmanın ortadan kaldırılması ve bölgenin yeniden planlaması, güncel yönetmelik ve teknik şartnamelere uygun olarak yeniden inşa edilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca binalarının risk durumunu tespit ettirmek isteyen vatandaşlarımıza da belediyemizce her türlü destek sağlanacaktır” dedi.

Fay hattı üzerinde bulunan bir il olan Yalova açısından kentsel dönüşümün çok büyük önemi olduğunu dile getiren AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar ise açılan Kentsel Dönüşüm Ofisi’nin önemli bir hizmet vereceğine inandığını söyledi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle