"Armutlu'yu Yalova'nın Çöplüğü Yaptırmayacağız"

"Armutlu'yu Yalova'nın Çöplüğü Yaptırmayacağız"

1/50 binlik planda Altınova’da ki katı atık depolama tesisinin kapasitesinin dolması sonrasında Armutlu’da yeni bir çöp depolama alanı oluşturulmasının planlanmasına CHP Armutlu İlçe Başkanı Ali Çetinkaya’dan tepki geldi.

Çetinkaya karara yasal yollardan itiraz edeceklerini duyurdu.

Yıllardır Altınova ilçesi sınırları içerisinde depolanan ilin katı atıkları AB standartlarına göre denetleniyor. Ancak katı atık depolama alanındaki lotlar dolma noktasına geldi. Bu noktada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan 1/50 binlik Yalova Çevre Düzeni Planı’nda yeni çöp depolama alanı için Armutlu’da bir yer planlandı. Ancak bu duruma CHP kanadından teki geldi. Buna izin vermeyeceklerini sosyal medya hesabı üzerinden duyuran CHP Armutlu İlçe Başkanı Ali Çetinkaya dava açma hazırlığında olduğunu duyurdu. Çetinkaya tarafından yapılan açıklamada ise şu sözlere yer verildi, “İktidarın ve küçük ortağının siyasetçileri siz armutluya böylemi sahip çıkıyorsunuz devletten hastane yol yatırımı gibi hayati yatırımları alamadınız insanlarımız yollarda ölüyor birde başımıza bu belaya dur diyemeyerek beceriksizliğinize bir yenisini daha eklediniz. Ey ahali duyduk duymadık demeyin ilçemizdeki siyasi yöneticiler ve il geneldeki Cumhur İttifakı siyasetçilerinin engellememeleri yüzünden Armutluyu Yalova ilinin çöplüğü yapacaklar.  Yalova ili ve ilçelerinden her gün toplam 759 ton çöp armutluya dökülecek.  Hayırlı olsun buna sessiz kalanın kanından şüphe ederim.  Bunu siyaseten paylaşmıyorum, armutluya yapılan ihaneti görmeniz için paylaşıyorum. Bu karara imza atanlar sizleri de Allaha havale ediyorum.  Sevgili Armutlulular bu yanlışa hep beraber dur diyelim. Yapılacak ne varsa yapalım. Ben gerekli yasal işlemlere başlıyorum”

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

vatandaş

24 Aralık 2020 16:15
chp il yönetimi sayın ilçe başkanına 2002-2019 arası seçim sonuçlarında Denizçalı köyü sandık sonuçlarını iletsin 10 yıldır Armutlunun çöpü Denizçalı'da orman ve tarım alanlarının bulunduğu yere dökülüyor ,Armutlu'nun ormanı değerliyse ,havası ,değerliyse aynı şey Denizçalı içinde geçerli ,siz turizm yapın biz çöpünüzü alalım ......