Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Desteği


Yalova’da ki 22 köyün spor kulübüne 50 bin TL değerinde 400 adet spor topu desteği yapıldı.

Malzemeleri Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan kulüp yöneticilerine teslim etti.

Amatör sahada düzenlenen törene Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, İl Genel Meclisi Üyeleri, Yalova Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Tamer Erbul ile amatör spor kulüplerinin başkanları katıldı.

Törenin açılışını yapan Yalova Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Tamer Erbul, yapılan destekler nedeniyle teşekkür etti. Erbul, “Yalova Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak tüm köylerimizdeki çocuklarımızın futbolla buluşması için 8 bölgede 24 teknik adamla köylerimizi taradık. Herkes futbolcu olacak diye bir kaide yok. Önemli olan çocuklarımızı topluma sağlıklı ve iyi birer bireyler olarak kazandırmaktır. Camiamıza yapılan destekler nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon ise, “Biz kurum olarak İl Özel İdaresi’ne Amatör Spor Kulüplerimize yaptıkları destek nedeniyle minnet ve şükran duyuyoruz” diye konuştu.

440 adet 50 bin lira değerinde destek

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan da konuşma yaparak 50 bin TL değerinde destekte bulunduklarını söyledi. Karahan, “İl Özel İdaresi olarak birçok altyapı hizmetleri, eğitimden tarıma, sağlıktan birçok sektöre bir dizi faaliyet ve desteklerde bulunuyoruz. Yıl içerisinde 400-500 projeyi hayata geçiriyoruz. Bu sektörler içerisinde en önemli yeri spor faaliyetleri, spor kulüpleri ve spor tesisleri alıyor. Son 5-6 yıl içerisinde köylerimizde yer alan onlarca spor tesislerinin yapım, bakım ve onarımları gerçekleştirildi. Amatör spor kulüplerimize, derece yapmış kulüplere, okul spor kulüplerimize on binlerce hatta yüz binlerin üzerinde spor malzemesi dağıttık. Bundan sonra da dağıtmaya devam edeceğiz. Bu seneki dağıtımımız geçen seneki dağıtıma göre az. Ama sırf biz bu kararlılığımızda var olduğumuzu ifade etmek için bunu yaptık. Salgın hastalığın pandemi boyutunda tüm dünyayı kasıp kavurduğu şu süreçte en önemli olanın sağlık olduğu ortaya çıktı. Sağlık için de sporun ne derece önemli olduğu malum. Bundan sonra da bizler bu konuya daha çok destek vereceğiz. Bu kapsamda bağımlılıkla mücadele konusuna da dolaylı olarak destek olmuş oluyoruz. Spor kulüplerimize 440 adet toplam 50 bin lira değerinde yardım malzemesi desteğinde bulunuyoruz. Başta Valimiz ve Başkanımız olmak üzere katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Köy yaşamı kent yaşamına yaklaşıyor

Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ise konuşmasında yaptıkları desteklerle amaçlarının köy yaşamını kent yaşamına yaklaştırmak olduğunu söyledi. Soygüzel, “Biz Yalova İl Genel Meclisi olarak köylerimizde çeşitli faaliyetler yürütüyoruz. Tabi Yalova coğrafi alan bakımından Türkiye’nin en küçük ili ve köy sayısı olarak da en az köye sahip ili. 43 köyümüz var. Bizlerin de amacı köy yaşamını kent yaşamına yaklaştırmaya çalıştırmak. Hiç şüphesiz sportif faaliyetler de bunun başında geliyor. Bu yıl 20 köyümüzde bulunan spor kulüplerine malzeme desteğinde bulunduk. Başkanlarımız da kentteki spor kulüplerini destekleyecekler. İl Özel İdaresi olarak köyleri biz, şehirdekileri de Yalova Belediyesi destekleyecek. Sporun gelişmesi sadece malzeme desteğiyle olmuyor, işin tesis boyutu da var. Tesisleşme boyutuyla ilgili de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’yle koordineli olarak çalışma yürütüyoruz. Gençlerin toplumsal hayatta daha aktif olmaları için desteklerimiz devam edecek” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle