“Alparslan Türkeş’in Adı Neden Bir Caddeye Verilmedi”

“Alparslan Türkeş’in Adı Neden Bir Caddeye Verilmedi”

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar ve yönetim kurulu üyeleri Yalova Belediyesi önünde bir basın açıklamasında bulundular.

Burada konuşan Tatar, MHP kurucusu Alparslan Türkeş’in adının bir caddeye verilmesi talebinin 1 yıldır halen neden sonuçlandırılmadığını sordu.

İYİ Parti bir basın açıklaması yaparak Yalova Belediyesi’ne sorularını yöneltti. Yalova Belediyesi önündeki basın açıklamasına İYİ Parti İl Başkanı Erol Tatar’ın yanısıra yönetim kurulu üyeleri de katıldılar. Yalova Belediyesi’nin ilin park ve bahçe düzenlemelerinde kullanacağı çiçekleri il dışındaki firmalardan almasını eleştiren Tatar, “Çiçek kenti diye övünüyoruz ama Yalova Belediyesi açmış, olduğu ihale ile Ankara ve İstanbul firmalarından çiçek alımı yapmaktadır. Son yapılan, çocuk bahçeleri için, park malzemeleri alım işine iki firmanın girmesi ve kendi aralarında anlaşmaları sonucu çok az bir kırımla sonuçlanmıştır. İhaleler genellikle, Yalova dışından gelen firmalar tarafından alınmakta, Yalova firmaları bu ihaleleri alamamaktadır” dedi.

“1 yıldır isim verilmedi”
Yalova Belediyesi’ne sundukları isim talebinin akıbetini de soran Tatar, “Buradan Yalova belediyesinin, AKP ve MHP’li meclis üyelerinde sesleniyorum. Yaklaşık bir yıl önce merhum Alpaslan Türkeş’in adının bir cadde veya parka verilmesi ile ilgili dilekçemizede bir cevap alamadık. Her gün cadde ve sokaklara şehit ve kendilerince, önemli şahsiyetlerin isimlerini verirken, bizim dilekçe ile yapmış olduğumuz isim verme önerimiz gündeme getirilmemiştir” diye konuştu.

“Kentsel dönüşüm ve altyapı yenilemede ne yapılıyor”
Yalova Belediyesi tarafından sürdürülen Bağlarbaşı Mahallesi’nin kentsel dönüşümü projesine de değinen Tatar, “Yalova’mızın en önemli sorunlarından bir olan asbestli içme suyu borularının değişimi ile ilgili bu güne kadar, hiç bir çalışma yapılmamıştır. Her seferinde başladık-başlıyoruz dedikleri Bağlarbaşı Mahallesi, roman mahallesinin, kentsel dönüşümü ile ilgili bir bilgilendirilmede de bulunulmamıştır. Gelinen nokta nedir” şeklinde konuştu”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle