Ak Parti’de Yeniden Bağatar Dönemi

Ak Parti’de Yeniden Bağatar Dönemi

AK Parti Yalova 7. Olağan Kongresi 90. Yıl Spor Salonu’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da telekonferans yöntemi ile katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

Kongreye tek liste ile giren Muğlim Bağatar yeniden AK Parti Yalova İl Başkanlığı’na seçildi

AK Parti Yalova 7. Olağan Kongresi 90. Yıl Spor Salonu’nda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol’un katılımı ile gerçekleştirildi. Kongre saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması ve divanın teşkili ile başladı. Ardından AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar kürsüye gelerek partililere hitap etti.

“Yoğun çalışma yürütüldü”

Selamlama konuşması yapan AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, 2 yıllık görev süresinde yoğun işler yaptıklarını söyledi. Bağatar, “Kongremize katılarak bizleri onurlandıran Sayın Cumhurbaşkanımız ve Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, parti sözcümüze, sayın bakanlarımıza, sayın genel merkez gençlik kolları başkanımıza, milletvekillerimize ve tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum. Yaklaşık 15 gündür il koordinatörümüz ve teşkilat başkanımızla yönetim kurulumuzu oluşturmak üzere çalışmalar yaptık. Yalova’da en iyi hizmeti verebilecek yönetimi oluşturmak için yoğun çalışma yürütüldü. Yaklaşık 2 yıldır il başkanı ve il yönetimi olarak görev yapmaktayız. Bu süre zarfında bizlerle görev yapan tüm arkadaşlarımıza, tüm başkanlarımıza, ilçe ve mahalle teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum. Tüm zorlukların üstesinden geldik. Hepsi sağ olsun var olsun” dedi.

“Yalova’da yolsuzluk süreci yaşandı”

Bağatar, “Kısa bir zaman zarfı içinde Yalova’yı AK Parti belediyeciliği ile tanıştırdık. 6 yıldır Yalova’nın kaybetmiş olduğu zamanı kısa bir zaman zarfında çok yol kat ederek kapattık. Şehrimizin altyapı ihtiyaçları, yollarının asfaltlanması, mahallelerdeki birçok problemin çözümünü yaptık. Sayın Başkanımızın da gayretli çalışmalarıyla bunu yaptık. Bilindiği üzere Yalova’da son derece sancılı bir yolsuzluk süreci yaşandı. Yalova Belediyesi bir yolsuzluk soruşturması neticesinde AK Parti’nin yönetimine geçti. Maalesef Sayın Başkanımızla birlikte yetkili mercilerle konuştuğumuzda her geçen gün yolsuzluk skandalına bir yenisi ekleniyor. Hiç arsa satmayacağız derken belediyemizin gayrimenkullerinin çoğunu satmışlar. Bizim zamanımızda çok düşük borçla devrettiğimiz belediyeyi, kendi bütçesi 185 milyon TL olmasına karşılık 240 milyonun üzerinde bir borçla işin içinden çıkılmaz hale getirmişlerdir. Ancak AK Parti belediyeciliği ile AK Parti kadroları durumu ele aldılar ve belediyenin borçları kısa sürede ödendi. Yeniden işlevsel hale geldi. Bundan sonra da inşallah AK Parti belediyeciliği ile çok farklı hizmetler yapacağız Yalova’da” diye konuştu.

“Yanlışlar karşısında sessiz kalamazdık”

Yolsuzluklara karşı sessiz kalmadıklarını söyleyen Bağatar, Yalova’da Cumhur İttifakı’nın mensubu olan MHP İl Teşkilatı’na da teşekkür etti. Bağatar, “Bu yolsuzluk sürecinde sayın milletvekillerimiz ve belediye meclisi üyelerimizle birçok yolsuzluğun takipçisi olduk. Bunun neticesinde de ardı ardına gelen soruşturmalarla kamuoyu her şeyi gördü. Bundan sonraki süreçte Yalova Belediyesi çok daha iyi yol alacak. Bu yolsuzlukları araştırdığımızda, biz yılmadan usanmadan her gördüğümüz türlü yanlışın arkasından gittik. Çünkü bizler Recep Tayyip Erdoğan’ın kadrolarıyız. Bizler Sayın Cumhurbaşkanımız bugün FETÖ ile PKK ile dış güçlerle mücadele ederken bizler de kendi ilimizde gördüğümüz yanlışlar karşısında sessiz kalamazdık. Doğru bildiğimiz yolda ilerlemeye devam edeceğiz. Burada tabi bizim en büyük destekçimiz Cumhur İttifakı olarak MHP İl Başkanımız ve MHP İl Başkanlığı’dır. Hepsine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“İlimize ve ülkemize hizmete devam”
Bağatar’ın ardından kürsüye gelen AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol ise birlik ve beraberlik mesajı verdi. Yeni seçilen yönetimle ile ve ülkeye hizmetlerin devam edeceğini vurgulayan Akyol, “Bugün burada heyecanımızı tazelemek, istişarelerde bulunmak için teşkilatımızla yeni görev alacak arkadaşlarımızın tespiti için kongremizi gerçekleştiriyoruz. İlimiz kongrede güven tazeleyen başkanımız Muğlim Bağatar ve göreve yeni girecek olan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun. Yeni ekibimizle ama o ilk günkü ruhla yine ilimize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“Yalova hizmete aç”
AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ise Yalova’nın hizmetle AK Parti sayesinde tanıştığına vurgu yaptı. Büyükgümüş konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Yalova hizmete aç. İnşallah bizler, teşkilatlarımız belediyelerimizle birlikte ilimize hizmet getirme gayreti içerisindeyiz. 2004/2014 arasında yaptığımız hizmetlerle Yalova’yı çok güzel bir noktaya getirmiştik. Ancak hepinizin malumu son 5 senedir hizmet noktasında yaşanan bu aksamayı belediyeyi devralarak ortadan kaldırıyoruz. Gece gündüz demeden birlik, kardeşlik ve Cumhur İttifakı olarak yolumuza devam ediyoruz. Sadece hizmet etmek, icraat üretmek bu işin gerekli kısmı ama yeterli kısmı değil. İnşallah yapılan çalışmayı, ortaya konulan gayreti teşkilatımız vatandaşların sorunlarını gerekli mercilere taşıyacak. Biz beldelerimizden başladığımız kongrelerde inanın bugün gördüğümüz bu coşkuyu gördük. Bunlar nasıl akarsular birleşip denizlere akarsa bu coşku da birikip bu salonda birleşti. İnşallah bugünden itibaren yeni bir sayfa açarak, yeni bir heyecanla kenetlenerek il başkanımız ve yönetimimizle çok daha güçlü bir çalışmayı sahada ortaya koyacağız.”

“Yalova’yı yönetemeyen ülkeyi yönetemez”
Büyükgümüş’ten sonra kürsüye çıkan Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç ise CHP’yi ve Yalova Belediyesi’nin CHP yönetimindeki kısmını eleştirdi. Kılıç, “Yalova halkı belediyeyi demokratik bir seçimle ana muhalefet partisi CHP’nin adayına verdi. Ne oldu, yılını doldurmadan aylar içerisinde Yalova bir çıkmaza girdi. Bir batağın içine saplandı. Şimdi size soruyorum; Yalova’yı yönetemeyenlerin koca bir ülkeyi yönetebilmesi mümkün müdür? Çok değerli milletvekilleriniz var. Tüm hükümet ve kabine arkalarında. Cumhurbaşkanımız Yalova’yı çok seviyor ve arkanızda. Çalışkan bir il başkanı ve teşkilatı var. Çalışkan, gayretli ve vizyoner bir Belediye Başkanımız var. Biz Yalova için bu yola baş koyduk. Yalova’ya hizmet yolundan dönmedik dönmeyeceğiz” diye konuştu.

“Güçlü bir ekonomimiz var”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ise konuşmasında ülkenin ekonomisine vurgu yaptı. Güçlü bir ekonomiye sahip olunduğuna değinen Canikli, “Önceki dönemlere bir bakın. 1990/2000 yılları arasına bakmanız yeterli olur. O 10 yıllık dönemde ülke 4 tane ekonomik kriz yaşadı. Bu süreçte de 2 hükümet gitmek zorunda kaldı. AK Parti’nin 19 yıllık hizmet sürecinde birçok ekonomik kriz yaşadık. Ülkenin mali yapısı hiç bozulmadı. Merkez Bankası 1 kuruş karşılıksız para basmadı. Eskiden tersi olurdu. Eğer Avrupa, Amerika ekonomisi hapşırırsa, Türkiye ekonomisi zatürre olur denirdi. Öyle de olurdu. Ama AK Parti iktidarında bu dönem geride kaldı. Artık Avrupa, Amerika zatürre de olsa Türkiye hapşırmıyor bile” şeklinde konuştu.
Kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da telekonferans yöntemi ile katıldı. Buradan Yalova teşkilatını selamlayan Erdoğan, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar’a da yeni görevinde başarılar diledi.

Yeni yönetim belli oldu
Tek liste ile gidilen seçimde Muğlim Bağatar başkanlığındaki liste ise netleşti. AK Parti 7. Olağan İl Kongresi sonrasında yeni yönetim şu şekilde oluştu; Koray Girgin, Latif Kutalp Koyunoğlu, İsmail Kaya, Hüseyin İshak, Özgür Teztürer, Selim Sanır, Serhat Topçuoğlu, Zeki Kösem, Emel Akay, Muhammet Mustafa Tokay, Hakan Özten, Muzaffer Karadeniz, Doğan Evci, Ömer Bakkal, Sena Yılmaz, Yavuz Tınaz, Betül Şahin, Sunay Yılmaz, Utku Çekül, Mehmet Birkan, Kerem Eser, Yeşim Bahçekapılı Temel, Elif Tutuk, Maşallah Erdoğan, Fehmi Öncü, Rahmi Üstel, Zehra Sencer, Esra Bozkurt, Seda Atışan, Tunçer Yılmaz, Şenay Yolcu, Handan Saygın, Mehmet Sadullah Altunbay, Kamil Ateş, Serpil Asal, Zuhal Karakoyun, Köksal Karahasan, İbrahim Cemil Çelik ve Ömer Faruk Özden.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle