70 Yıl Önce Yalova’da Futbol


Bu haftaki nostalji haberlerimizi amatör spor klüplerine ayırdık.İşte gördüğünüz bu fotoğraf bundan tam 70 yıl önce Yalova Atatürk stadyumunun olduğu alanda çekilmiş. Fotoğraftada görüldüğü gibi

Bu haftaki nostalji haberlerimizi amatör spor klüplerine ayırdık.İşte gördüğünüz bu fotoğraf bundan tam 70 yıl önce Yalova Atatürk stadyumunun olduğu alanda çekilmiş. Fotoğraftada görüldüğü gibi bundan 70 yıl önce amatör olarak futbol oynayanlar formalarının üstüne kazak giydikleri görülüyor.

Aynı kazakların diğer oyuncularda da olması futbol takımının formalarının kazaklı olduğu ortala çıkıyor. Fotoğrafta görülen bir başka ayrıntı ise Yalova’da o dönemlerde yapılaşmanın olmadığı ve fotoğrafın arka planında tepelerin tamamen boş olduğu görülüyor.

Bilindiği gibi Yalovaspor 1963 yılında, Yalovaspor’un alt yapısını oluşturan ve amatör olarak futbola gönül veren Kaya Spor ve Gençlik Sporun birleşmesiyle kurulmuştu. 1937 tarihi bulunan bu fotoğrafta ise takımın adı ve oyuncularının bulunmaması, bizlere bu konuda bir fikir yürütme olanağı da yaratmıyor.
Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle