32 Yıl Önce 23 Nisan Törenleri


Bu haftaki Pazar nostaljisi haberlerimizde Yalova’nın yakın tarihinde gerçekleşen 23 Nisan törenlerine yer ayırdık. Yalova’nın küçük bir kasabayken coşkuyla kutladığı 23 Nisan törenlerine ilişkin 3 ay

Bu haftaki Pazar nostaljisi haberlerimizde Yalova’nın yakın tarihinde gerçekleşen 23 Nisan törenlerine yer ayırdık. Yalova’nın küçük bir kasabayken coşkuyla kutladığı 23 Nisan törenlerine ilişkin 3 ayrı fotoğraflı nostalji haberimiz yer alıyor.

İşte bu fotoğrafta 1975 yılında Yalova Cumhuriyet meydanın da kutlanan 23 Nisan törenlerini görüyorsunuz. Fotoğrafın sağ tarafında; o dönemin İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Pirinç, Yalova Belediye Başkan vekili Nusret Sungur, Yalova Belediye Başkanı Mehmet Durmam, Yalova Kaymakamı İskender Saltoğlu ile Yalova halkından Ziver Ahmet ve Şükrü Demirel görülüyor. Cumhuriyet meydanına kurulan tören kürsüsünün arkasında ise Yalovaspor kulübü görülüyor.

Yalovalılar bayram törenini coşkuyla, şimdiki Uğur Mumcu İş merkezinin olduğu yerde bulunan Yalovaspor kulüp binasının çatısından izlerken  görülüyor. Bu fotoğraf karesinde objektiflere yansımış olan ve göze çarpan ayrıntı ise Yalovalıların o dönemde 23 Nisan törenlerine büyük ilgi göstermesi oluyor. 23 Nisan törenlerini izlemek için Yalovalıların büyük bir izdiham oluşturduğu da bu fotoğraf karesine yansımış durumda.

Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle