20 yıl Önce Sugörenspor'un Unutulmaz Kadrosu


Sugörenspor'un 20 yıl öncesindeki kadrosunda kimler yokki. Yalova Meteoroloji müdürü Rıdvan Öztoprak, Yalova Valiliği Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü İsa Başaran ve diğerleri. Sugörenspor'un kadro

Sugörenspor'un 20 yıl öncesindeki kadrosunda kimler yokki.Yalova Meteoroloji müdürü Rıdvan Öztoprak, Yalova Valiliği Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü İsa Başaran ve diğerleri. kadronun tamamı bugünlerdeYalova Kamuoyunun da yakından tanıdığı simalar. 

Sugörenspor 1980 yılına kadar mahalli olarak futbol oynayan köyün gençleri ilk kez 1985 yılında Yalova Amatör kümeye merhaba dedi. Sugörenspor kısa sürede kendini liglerde kabul ettirerek diğer takımların önemli rakiplerinden biri oldu.

Genç, dinamik ve hırslı kadrosuyla her geçen yıl gelişti ve liglerde fırtına gibi esmeye başladı. 1992 yılında Yalova Bahçelievler Spor Kulübü ‘nün işletme lisansını alarak Sugören Bahçelievler Spor olarak anılmaya başlandı.

Daha sonra köyden gelen tepkilerle adını tekrar Sugörenspor olarak tescil ettirdi.1994-1995 sezonunda yaptığı transferlerle Yalova 1. Amatör kümeye yükseldi. Güçlü kadrosuna rağmen karşılaştığı mali sorunlar nedeniyle tekrar 2.kümeye düştü. Bordo-Beyaz renkleriyle 2.amatör kümede de başarıyla mücadele eden Sugören spor, son yıllarda alt yapıya önem vererek minik yıldız ve 14-16 takımını kurdu.Bu takımlarla da adına yakışır bir mücadele sergileyen takımımız son birkaç yıldır A takım çıkarmadan gençleri sahaya sürdü.

Sugörenspor’un en parlak olduğu dönem ise 1984-1985 sezonu olmuştu. O dönemin meşhur Kaymakamlık turnuvaları. Çiftlıkköylü (Galatasaraylı) Ali çobanların, Kadıköylü ( Beşiktaşlı) Sinan ENGİN lerin renk kattığı çekişmli, keyifli maçlardı. .

O dönemler Sugören köyünün maçının olduğu gün, Köy halkı tarladaki işini bırakır, genç ihtiyar 3-4 otobüs seyirci köy gençlerini desteklemeye gelirdi.  Yalovasporun bu günkü çim stadının, o günkü toprak zemininde o günün popüler takımları olan Acarspor, Coşkunspor, Esnafspor  ile yapılan zevkli müsabakaları izlerdi.

Sugörenspor'da olduğu gibi diğer köy takımları da bu takımlara üstünlük sağlamak için aylar önceden hazırlanmaya başlarlar, ancak bu bir türlü mümkün olmazdı. Umutlar sürekli bir sonraki senelere ötelenirdi. Sugörenspor'da asla, köy takımlarına köy dışından futbolcu alınmazdı. Kaymakamlık turnuvalarının en büyük organizasyon olduğu o günlerde kurulan dostluklar, Sugörenspor varlığı ile halen sürmektedir.

Sugörenspor sadece bir köy takımının futbol kulübü değil, dostlukların sağlam temeller üzerine atıldığı büyük bir okul olmuştur İşte Nostaljide kalan Sugörenspor takımının kadrosunun meşhur ve unutulmaz kadrosu

Soldan Sağa Ayaktakiler

İbrahim Konya Anteranör-  (Halen Köy Azası
Nuri İnan (Kamuda Yönetici)
İsa Başaran (Yalova Valiliği Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müd)
Abidin Vişne (Halen Kamuda Yönetici)
Ferhat Harmancı ( Esnaf)
Mustafa Metin ( Emekli)
Mustafa Buka ( Emekli)

Oturanlar
Mustafa Konya (Kamuda Yönetici)
Mehmet Kulavuz(İşçi)
Ahmet Taşçı ( Özel Sektörde Yönetici)
Rıdvan Öztoprak (Yalova Meteoroloji Müdürü )
Salim Kulavuz ( İşçi)
Zeki Yalçın (İşçi)

Sugörenspor halen Köy meydanında bulunan lokal de faaliyetlerine devam ettirmekte. Sugören ve Sugörenspor’la ilgili ayrdıntılı bilgiyi www.sugoren.net adresinden alabilirsiniz
Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle