“%100’e Kadar Durmak Yok”

“%100’e Kadar Durmak Yok”

Yalova Valisi Muammer Erol ilde aşılama oranının %75’e ulaştığını ancak il nüfusunun %100 aşılanana kadar durmadan çalışmaya devam edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Vali Erol, “Bu başarıda emeği geçen tüm sağlık görevlilerimizi kutluyorum” dedi.

Yalova Covıd19’la mücadelede çok önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. Yalova nüfusunun %75’ini en az 1 doz aşılayarak “Mavi” kategori iller arasında girdi. Yalova’nın elde ettiği başarıyı Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Emrah Eray duyurdu. Eray açıklamasında, “İlimizde yürütülen covid-19 aşılama çalışmalarında bugün itibariyle en az 1 doz aşı olan vatandaşlarımızın oranı % 75'e ulaşmış ve Yalovamız hakettiği renk olan mavi ile buluşmuştur. Bu başarı Sayın Valimizin himayelerinde büyük özveri ve gayret ile çalışan sağlık ordumuzun başarısıdır. Göstermiş oldukları emeklerden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Aşılamanın kesintisiz bir şekilde devamı için ilimizde tüm sağlık tesislerimizde ve vatandaşlarımızın yoğunlukla kullandıkları AVM, tersane, fabrika, pazar yeri gibi alanlarda aşı uygulama noktaları kurulmuş ayrıca evde bakımı yapılan hastalarımıza da evde aşı hizmeti verilmiştir. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan, aşılamaya konunun bilincinde olarak büyük duyarlılıkla ilgi gösteren Yalovalı hemşehrilerimizi tebrik ediyorum. Henüz aşı olmamış vatandaşlarımızı da en kısa sürede aşılanmaya davet ediyorum” dedi.

Vali Erol sağlık çalışanlarını kutladı
Yalova Valisi Muammer Erol da bir açıklama yaparak sağlık görevlileri başta olmak üzere başarıda emeği geçen herkesi kutladı. Vali Erol, “Sağlık Müdürümüz başta olmak üzere tüm sağlık görevlilerimiz ve Yalovalı vatandaşlarımızı bende kutluyorum. %100 e kadar devam, hep beraber” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle